Urządzamy lokal gastronomiczny – kuchnia

Wyposażając kuchnię punktu gastronomicznego należy kierować się określonym schematem postępowania, zgodnym z wszelkiego rodzaju przepisami i standardami bhp. Przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu należy opracować szczegółowy plan działania, określając przy tym rodzaj sprzętu, źródło energii oraz rozplanowanie całej powierzchni zaplecza kuchennego.

Wyposażenie gastronomii powinno wpasować się w zaplecze kuchenne w dwóch podstawowych aspektach: funkcjonalnym i wizualnym. Sprzęt do gastronomii powinien zostać rozmieszczony w taki sposób, aby droga przygotowania posiłku była jak najkrótsza i najbardziej efektywna. Pomocne jest przy tym niewątpliwie przygotowanie specjalnego projektu technologicznego, który pozwoli prawidłowo rozmieścić zakupiony sprzęt. Przed zatrudnieniem drogiego architekta warto jednak zorientować się, czy wykonanie projektu nie znajduje się w ofercie sklepu ze sprzętem gastronomicznym. Wówczas, można istotnie zminimalizować koszty inwestycji.
Aspekty wizualny tyczy się oczywiście wyglądu zewnętrznego naszego sprzętu oraz tego by poszczególne elementy do siebie pasowały. Meble gastronomiczne wykonane najczęściej są ze stali nierdzewnej, która również nadaje osobliwy charakter zapleczu kuchennemu. Warto jednak zainwestować w tego rodzaju materiał ze względu na jego trwałość i odporność na uszkodzenia, na które meble gastronomiczne bez wątpienia są narażone biorąc pod uwagę wysoką temperaturę przygotowywania posiłków, czy przypadkowe stłuczenia.

Zakup sprzętu do gastronomii to kosztowna i długofalowa inwestycja. Warto jej zatem dokonać w rzetelnym, renomowanym sklepie posiadającym wszelkie certyfikaty i atesty, aby móc się cieszyć sprzętem gastronomicznym przez długie lata.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply